ایده‌ی تبلیغاتی چیست

| بدون نظر

سلام
پیرو اعلانی که امروز هم در وبلاگ هم در انجمن مووبل تایپ فارسی زدم، خب کسانی مسائلی مطرح کردند که احساس کردم که در مورد ایده‌ی تبلیغاتی، به قول خارجه‌ایها، میس آندرستندینگ شده! به قول امروزیها لازم دانستم(!) توضیحاتی را به سمع و نظر برسانم.


ایده‌ی تبلیغاتی آنی نیست که در تبلیغ از شعار و نوشته های بی خود و توضیح واضحات و عبارات روتین و غیره استفاده کرد. شما به تبلیغاتی که در این سایت (شنیده‌ام که طراح این بنرها، بهترین طراح بنرهای تبلیغاتی اینترنتیست) اگر نگاهی بیندازید، هیچ ایده‌ی تبلیغاتی که در ذیل همین پست تعدادی از آنها را خواهم آورد نمی‌بینید. شما کافیست که advertising idea را در جستجوی تصاویر گوگل، بگردید. نتیجه، حیرت اور است. تبلیغاتی خواهید دید با ایده‌های ناب. هیچ کدام هم شعار و جملات قصار و پر طمطراق و جینگولک بازی (!) ندارند.
اصلاً چرا راه دوری بروم؟ همین جناب old fashion خودمان، قسمت تبلیغاتش را بروید و نگاهی بیندازید. ببینید چه اگهی‌های تبلیغاتی نابی دارد! این چند تا لینک زیر، بعضی از اونهایست که من خیلی خیلی خیلی دوستشان دارم.
http://oldestfashion.blogspot.com/2008/06/advertising-as-art-233.html
http://oldestfashion.blogspot.com/2008/06/advertising-as-art-229.html
http://oldestfashion.blogspot.com/2008/05/advertising-as-art-206.html
http://oldestfashion.blogspot.com/2008/05/advertising-as-art-209.html

خب، خدا کنه که متوجه منظورم شده باشید وقتی که میگویم به یک بنر اینترنتی تبلیغاتی با یک ایده‌ی خوب تبلیغاتی احتیاج دارم، منظورم چیست!

اما مطلب دیگر اینکه شاید بگویید که این جایزه‌ای که برای این کار گذاشته‌ام، کفاف نمی‌دهد و کسانی که چنین طراحی‌هایی با چنین ایده‌های نابی را خلق کرده‌اند، پولهای کلان میلیونی گرفته‌اند. بله، حرف شما کاملاً متین است ولی هر کسی اولاً از روز اول پول میلیون نه گرفته و نه داده و ثانیاً من مثلاً کارفرما(!) به اندازه وسعم، جایزه می‌گذارم. ان طراحان تبلیغاتی که پولهای میلیونی میگیرند و اتفاقاً من هم کارهایشان را می‌پسندم، قاعدتاً در این مسابقه شرکت نمی‌کنند!

ارسال نظر

درباره این نوشته

این صفحه حاوی یک نوشته است که توسط علیرضا در 13 شهریور 1387 8:15 صبح منتشر شده است.

مسابقه طراحی بنر تبلیغاتی نوشته قبلی اين بلاگ بود

مستی و راستی؟! نوشته بعدی اين بلاگ است

نوشته های اخیر را می توانید در صفحه نخست مشاهده نمایید و یا به آرشیو مراجعه کنید تا تمامی نوشته ها را مشاهده کنید.

با قدرت مووبل تایپ 4.21-en